26 kwietnia

BALLADY I JA


Ballady Bezludne
A dech łąki wrzał od wrzawy, wrzał i żywcem w słońce dyszał,
I nie było nikogo, kto by to widział, kto by to słyszał.
Bolesław Leśmian Ballada bezludna

Oto mój kameralny internetowy zakątek, wielkością porównywalny do ukłucia szpilką - ale swój, więc ukochany. Stworzony po pięciu latach egzystencji na trochę większym, ale strasznie zakurzonym blogu prowadzonym przez dzieciaka lubiącego czytać młodzieżówki. 5 stycznia 2018 powstały Ballady Bezludne. Po co? By nauczyć się oceniać literaturę i kulturę w sposób świeży, odkrywczy i w pełnej szczerości, pokazać, co mnie w niej najbardziej interesuje i zastanawia, podzielić się zachwytami i czekać na informację zwrotną w postaci książkowych i filmowych inspiracji.

Marzena

Rocznik '99. Dumna studentka Filologii Polskiej. Okularnica. Blondynka z sianem na głowie. Oazówa. Human natchniony. Początkujący filozof. Sosnowiczanka. Introwertyczka. Przepada za ludźmi i ich uśmiechami, lecz ciągle uczy się zagadywać do nieznajomych. Uważa, że ma wszystko co trzeba, by być uznaną za ideał: zgrabna, niebrzydka, miła, błyskotliwa i do tego sportsmenka (bo gimnazjalne zawody lekkoatletyczne i pogonie za autobusem dają jej prawo do takiego tytułu, prawda?). W drodze do pełni doskonałości przeszkadza jej przekorne lenistwo i miłość do snu, nieumiejętność czesania się jak człowiek oraz paniczny strach przed gafą. Wciąż stara się zwiększać dystans do siebie. Kocha góry, łąki i leśne klimaty. Reaguje śmiechem na kinowy dramatyzm i egzaltację. Filozofuje nad sensem egzystencji i zachowaniami tłumów. W ramach buntu nie nosi się na czarno i nie pija herbaty z cukrem.

Książki:
Lalka Prusa - Ferdydurke Gombrowicza - awangarda - Jeżycjada Musierowicz - Tobi Fombelle'a - Opowiadania bizarne Tokarczuk - polska proza - Zły Tyrmanda - Eliza Kącka - proza współczesna i eksperymentalna - nisza - Bramy raju Andrzejewskiego - literatura nieanglojęzyczna - klimaty hiszpańskie - Zgiń, kochanie Harwicz - Portret Doriana Graya Wilde'a - Lubimy czytać

Mam nadzieję, że reszty dowiesz się, odwiedzając w wolnej chwili Ballady Bezludne. 

Kontakt: balladybezludne@gmail.com

2 komentarze:

 1. Brawo za "Lalkę". To również jedna z moich ulubionych powieści. McCammona wielbię za "Magiczne lata". "Wichrowe wzgórza" i "Duma i uprzedzenie" klasyka romansu - rewelacyjna i nigdy nie przestanie być aktualna.
  Brakuje mi tutaj kilku książek, ale patrząc na Twój młody wiek, to wszystko jeszcze przed Tobą.
  Postaram się zaglądać. Jak chcesz to wpadnij z rewizytą
  htpps://monweg.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, jeszcze zdążę przeczytać to i owo, listy nie zamykam! ;D Cieszę się, że wśród moich ulubionych powieści znalazłaś również swoje.

   Usuń

Copyright © Ballady bezludne , Blogger